Milí zákazníci, objednávky, ktoré sme prijali postupne vybavíme a aj vrátime peniaze, ktoré nebude možné expedovať. Od 13.1.2023 objednávky prijímať nebudeme až do odvolanie za dôvodu náhleho ochorenia.

5 tipov, ako si naplno užiť leto.

 

Konečne sme sa dočkali slnečných a teplých dní. Onedlho sa zatvoria aj školské brány a všetci sa rozbehneme do rôznych kútov Slovenska a možno aj ďalej, do sveta. Deti sa už tešia, že sa s vysvedčením v ruke vyberú za prázdninovými dobrodružstvami a rodičia sa už nevedia dočkať dovolenkového oddychu a zaslúženého relaxu. Každý z nás si chce užiť leto naozaj naplno. Ako si horúce letné dni vychutnať a uchovať spomienku na bezstarostné obdobie plné nezabudnuteľných zážitkov, si prečítate v našom dnešnom článku.

5 tipov, ako si LETO skutočne užiť NAPLNO.

 

  1. Vyrazte na turistiku. Nájdite si miesto, kde ste ešte nikdy neboli a vydajte sa ho preskúmať. Možno si vyberiete hrad, tajomnú jaskyňu alebo sa radšej poriadne zapotíte výstupom na kopec či sa vydáte rovno po hrebeni hôr, je len na vás. Dôležité je vopred myslieť na potrebnú výbavu: jedlo na cestu, dostatok tekutín, pevnú obuv, slnečnú clonu a tiež niekoľko vrstiev oblečenia a pršiplášť.

 Obrazok_3

  1. Usporiadajte piknik. Jedlo najlepšie chutí v prírode. Súhlasíte? Usporiadajte so svojou rodinou či priateľmi piknik na lúke v prekrásnej prírode. Celú akciu si vopred starostlivo naplánujte, pripravte a zbaľte do piknikového košíka jedlo, spoločenské hry prípadne loptu alebo bedminton a samozrejme, vezmite aj piknikovú deku. Nezabudnite však pred odchodom z domu na ochranu proti kliešťom. Ideálne bude, ak si obuv a nohy postriekate sprejom odpudzujúcim kliešte a na ruku, pre istotu, najmä deťom, navlečiete náramok proti kliešťom. Dbajte tiež na ochranu vašich štvornohých miláčikov.

 Obrazok_1

  1. Vyskúšajte vodné športy. Ak ste doteraz zvykli pri vode len leňošiť, dajte si predsavzatie, že tento rok to bude iné.Je na čase vyskúšať športy, ktoré ste ešte nikdy neskúsili. Odložte strach z neznámeho a pripravte sa na chvíle plné zábavy a smiechu. Či si už vyberiete vodný skúter, paddleboard, vodný bicykel, člnkovanie alebo windsurfing, je isté, že na tieto zážitky len tak ľahko nezabudnete.

 Obrazok_2

  1. Zbierajte liečivé bylinky. Všimli ste si, že dnešné deti už ani nevedia rozlíšiť materinu dúšku od šalvie? Naučte ich rozoznávať liečivé rastliny, nájdite si spolu s nimi v encyklopédií kedy je čas na ich zber a ukážte im, ako ich treba sušiť. Uvidíte, aké budú na seba hrdé, keď si v zime zalejú do svojho obľúbeného hrnčeka čajz byliniek, ktoré si sami nazbierali. Ak túžite ísť o level vyššie, navrhnite im, že si spolu založíte herbár.

 zbierajte_bylinky_lekarenmoja_sk

  1. Pozorujte padajúce hviezdy. Každé leto vypukne na oblohe meteorický roj padajúcich hviezd (perzeidov). Tento rok bude najbohatším mesiacom na padajúce hviezdy mesiac august. Vezmite svoju polovičku alebo partiu priateľov, vyberte sa za mesto a pozorujte spolu letiace perzeidy. Vždy, keď nejaký zazriete, nezabudnite si niečo priať.

Prajeme Vám krásne LETO 2021!