Aké darčeky kúpiť na Vianoce?

Nenechávajte si nákup Vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Kuriérske služby môžu byť tesne pred Vianocami preťažené a vy budete tŕpnuť, či vaši blízki dostanú svoje darčeky včas. Základom Vianočných nákupov je rozhodne dobré plánovanie a správne načasovanie. Ak si všetko zaobstaráte už v novembri, počas adventu si už budete môcť len nerušene vychutnávať sviatočnú atmosféru. Otázkou zostáva už len to, komu čo kúpiť. Radi vám s výberom poradíme.

Darček pre manželku

Každá žena sa rada o seba stará a preto sa poteší kozmetickému balíčku. Môžete vybrať buď balíček starostlivosti o telo, pleť, vlasy alebo kombinovaný balíček. Okrem kozmetiky bude určite skvelým darčekom kniha z oblasti jej obľúbeného knižného žánru, darčeková poukážka na masáž, kozmetické ošetrenie alebo parfum, ktorý jej s láskou vyberiete.

obr_z_vasho_webu_02

Darček pre mamu

Teplá huňatá deka, darčeková poukážka do kúpeľov, XXL balenie kvalitnej kávy alebo výber de luxe čajov, to všetko bude vynikajúci výber darčeka pre vašu mamu. V prípade, že aj vaša mama patrí k tým starostlivým maminkám, ktoré vravia že nič nepotrebujú, lebo ak majú vás, už majú všetko a záleží vám na jej zdraví, môžete jej pripraviť balíček plný vitamínov a minerálov. Odporúčame výživový doplnok s vysokým obsahom polyfenolov/flavonoidov určený na podporu imunitného systému v čase pandémie covid-19.

Darček pre muža

Najťažšie je vyberať darček pre muža, otca, dedka. Aj vám sa už určite stalo, že ste ani za nič na svete nevedeli na Vianoce nič vymyslieť. Tento rok môžete staviť svoje eso napríklad na CBD oleje, ktoré sa s každým dňom tešia väčšej obľube a ich terapeutické účinky sú mimoriadne zaujímavé. Lístkom na športový zápas ich obľúbeného mužstva, alebo nejaké zážitkové letné podujatie či koncert, sa muži určite potešia tiež.

Darček pre dcéru

Tínedžerky sú mimoriadne špecifickou skupinou. Na to, aby ste sa im trafili do vkusu, je potrebné najskôr dôkladne spoznať ich filmových či knižných superhrdinov alebo hudobných interpretov. Potom to už pôjde ľahko: tričko alebo mikina s obrázkom ich obľúbeného hrdinu, kolekcia kníh od autora, ktorého najčastejšie čítajú, alebo, povedzme si úprimne, nový smartfón vyrieši všetko. V prípade, že vaša násťročná dcéra práve rieši problémy s akné, darujte jej darčekovú poukážku na ošetrenie pleti v kozmetickom salóne a balíček kozmetiky určenej na problematickú pleť.

Darček pre syna

Aj v tejto kategórií všetko závisí od veku a oblasti záujmov. Jedného poteší nová futbalová lopta a dres s menom obľúbeného futbalistu, iného zbierka komixov, ďalšieho hracia konzola alebo spoločenská hra, ktorú tak rád hrával v letnom tábore. V prípade, že sa budete orientovať podľa jeho záľub, nemôžete spraviť krok vedľa.ä

obr03 (2)

Darček pre priateľov.

Set kvalitného vína od slovenského výrobcu, balenie luxusných pohárov, dizajnová sviečka, vtipná spoločenská hra alebo drobná dekorácia do bytu či domu určite poteší každého z radu vašich priateľov. Čo je však najdôležitejšie, nezabudnite, že všetci vaši blízki ocenia skôr čas, ktorý s nimi strávite, než drahé hmotné dary.

obr_04 (8)

TIP naviac: A čo darovať rozhodne neodporúčame? Čistiace prostriedky, putovnú bonboniéru, veci, ktoré ste dostali minulý rok na Vianoce vy a trčia vám v skrini :-) a domáce zvieratá.

Kedy zvyknete nakupovať Vianočné darčeky vy? Už v novembri alebo až tesne pred Vianocami?

Zdroj obrázkov: Pixabay

Pripravila: Lucia Gáborová