Milí zákazníci, objednávky, ktoré sme prijali postupne vybavíme a aj vrátime peniaze, ktoré nebude možné expedovať. Od 13.1.2023 objednávky prijímať nebudeme až do odvolanie za dôvodu náhleho ochorenia.

Cestujte s deťmi bezpečne a pohodlne

Opatrenia sa uvoľnili a my sa postupne začíname vracať k životu spred pandémie. Toto leto snáď aj na vás čakajú zaujímavé dobrodružstvá s deťmi na cestách, dovolenka pri mori či na horách. Nemusíte však čakať až na letné prázdniny. Výlety do okolia či víkendové pobyty môžete podnikať kedykoľvek, aj teraz, počas školského roka. Ak cestujete s deťmi (no nielen vtedy, samozrejme), je obzvlášť dôležité dbať na zvýšenú pozornosť počas pobytu ale aj na cestách. Chcete, aby sa vaše dieťatko cítilo bezpečne? Vyskúšajte naše nasledujúce tipy na cestovanie s deťmi.

Urobte si prieskum. Nie každý hotel, apartmán či chata je baby friendly. Zavolajte do svojho ubytovacieho zariadenia a spýtajte sa, či je priateľské k deťom. Zistite si dostupnosť vysokej stoličky v jedálni, cestovnej postieľky, detských bazénov a preskúmajte tiež okolitý terén.

family-summer-forest-by-open-trunk_1157-35933_lekarenmoja_sk

Autosedačka je pre všetkých rodičov samozrejmosťou. Cestu však dokážu spríjemniť aj drobné doplnky do auta napríklad návleky na bezpečnostný pás či nastaviteľná roleta na okno auta s UV filtrom, vďaka ktorej sa bude vaše dieťatko cítiť ako v bavlnke. Cestovanie vášmu drobcovi spríjemní tiež cestovný nákrčník vhodný od 2 rokov s motívom líšky, jednorožca a opice.

Hračky na cestu. Ak vás čaká dlhá cesta, nespoliehajte sa na to, že ju vaše dieťa celú prespí. Zabezpečte mu zásobu interaktívnych hračiek, vďaka ktorým sa zabaví a čas mu ubehne ani nebude vedieť ako. Pre staršie deti a školákov sú skvelým tipom rôzne pracovné zošity s nálepkami.

Niečo pod zub. Deti sa nevedia najesť naraz, ale radi každú chvíľu niečo prežúvajú a chrumkajú. Na cesty im môžete zabaliť ovocie a zeleninu nakrájanú na kolieska či pásiky, bezlepkový snack či ovocné kapsičky. Nezabudnite na dostatok čerstvej vody.

Lieky. Dovolenková lekárnička je úplný základ každého pobytu s deťmi. Čo by ste mali do nej zabaliť?

Ochrana pred slnkom. Aj jarné slnko má neobyčajnú silu, letné doslova páli, preto je potrebné zbaliť si kvalitnú slnečnú ochranu pre seba aj pre deti s ochranným faktorom SPF 50+ a tiež prípravok určený na hydratáciu pokožky a jej upokojenie po opaľovaní. Nezabudnite, že deti do 1 roka sa vôbec nemajú vystavovať priamemu slnku a staršie deti (ako saj seba) je potrebné natrieť krémom so slnečnou clonou približne pol hodinu pred odchodom na slnko a aplikáciu pravidelne každé 2 hodiny, alebo vždy po kúpaní, spotení sa či športovaní, opakovať. Nezabudnite aj na slnečné okuliare ako pre seba, tak aj pre vaše dieťa.

cute-kids-with-big-sunglasses-big-smiles_53876-97134_lekarenmoja_sk

Majte plán B. Zmapujte si terén aby ste poznali svoje možnosti v prípade, že vám bude počas celého pobytu pršať. Ak sa niekam vyberiete od piatku do nedele a presne tak dlho bude vonku pršať, je dobré mať zmapované okolie a poznať, kde sa nachádzajú indoorové atrakcie pre deti, reštaurácie a kaviarne s detským kútikom, aquapark alebo si zistite aj to, čo premietajú v kine na okolí.

Zdroj obrázkov: Freepik