Jarná starostlivosť o vlasy

Zima je konečne za nami, no škody na našich vlasoch spôsobené mrazivým vzduchom a vetrom zostávajú. Jar a leto sú vítanou zmenou, no zmena klímy môže vašim vlasom uškodiť ešte viac, ak nie ste pripravení a nezvolíte na jar tú správnu vlasovú starostlivosť.

Oživte na jar svoj účes. Na jar je potrebné zbaviť sa poškodených, polámaných končekov vlasov. A preto sa objednajte u svojej kaderníčky a dajte svojmu účesu nový, čerstvý šmrnc. Na zastrihávanie končekov by ste mali chodiť približne každé 3 mesiace. Pravidelné zastrihávanie udržuje vlasy zdravé a pekné na pohľad.

Umývajte si vlasy šetrne. Nie je potrebné umývať si vlasy každý deň. Ak máte skôr suché vlasy, stačí si ich umývať každý tretí deň, normálne vlasy si stačí umývať každý druhý deň. V prípade, že sa vám vlasy extrémne rýchlo mastia, môžete si ich umývať aj každý deň ale používajte výlučne veľmi šetrný šampón určený na každodenné umývanie. Na vlasy trpiace lupinami používajte špeciálne prípravky určené na tento druh problému. Vlasy si nikdy neumývajte horúcou, ale skôr vlažnou vodou. V nevyhnutných prípadoch môžete z času na čas použiť aj suchý šampón.

jarné_vlasy_lekarenmoja_sk

Aplikujte vlasové masky. Pravidelné aplikovanie vlasových masiek a zábalov dodá vašim vlasom extra výživu a lesk. Aplikujte ich vždy na umyté vlasy a nechajte 15 minút pôsobiť. Účinok ešte viac zvýšite, ak si vlasy zabalíte potravinovou fóliou na ktorú nasadíte teplý uterák. Následne masku zmyte a vlasy ošetrite obvyklým spôsobom. Prírodnou alternatívou je nerafinovaný kokosový olej. Ten však nanášajte na vlasy pred jeho umytím a nechajte pôsobiť pod uterákom pokojne aj pol hodinu. Následne 2x umyte šampónom a ošetrite si vlasy ako zvyčajne. Tip naviac: Francúzske ženy nedajú dopustiť na univerzálny olej na pleť, telo aj vlasy, ktorý nielen ošetruje, ale navyše aj krásne vonia. 

Pozor na rozčesávanie. Vedeli ste o tom, že nikdy nemáte rozčesávať mokré vlasy? Mohli by sa vám polámať. Po umytí je potrebné nechať chvíľu vlasy preschnúť na vzduchu až potom ich môžete rozčesať a vyfénovať sušičom na vlasy. Tip naviac: Doma si môžete vyrobiť prípravok, ktorý vám aj vašim deťom uľahčí rozčesávanie mokrých alebo aj suchých vlasov. Do čistej fľaštičky so sprejovým aplikátorom nalejte 2-3 polievkové lyžice kondicionéra a doplňte vodou. Fľaštičku pred každým aplikovaním prípravku na vlasy poriadne pretrepte, nastriekajte na vlasy s následne ich hravo rozčešete.

UV filter. Od jari do jesene by ste mali používať vlasové prípravky s UV filtrom alebo si pri každom pobyte vonku chrániť vlasy klobúkom či inou pokrývkou hlavy a to nielen v prípade, že máte vlasy chemicky farbené alebo melírované. Ak sa v blízkej dobe chystáte na dovolenku, nezabudnite si po každom pobyte v bazéne s chlórovou vodou či v mori vlasy umyť šampónom a aplikovať kondicionér. Zabránite tak nadmernému vysušovaniu a vaše vlasy sa vám odvďačia krásnym a zdravým vzhľadom.