Flector EP mäkké kapsuly 20x25 mg

Kód: 16841
Neohodnotené
6,45 €
Tovar expedujeme do 1 - 7 dní
Môžeme doručiť do:
1.12.2021

Liek obsahuje liečivo epolamínovú soľ diklofenaku. Je určený na zmiernenie bolesti, môže taktiež znížiť zápal a opuch. 

Balenie: 20 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek patrí do skupiny nesteroidových protizápalových liekov (angl. skratka NSAID). Tento liek je na zmiernenie bolesti, môže taktiež znížiť zápal a opuch. 

Používa sa na dosiahnutie krátkodobej úľavy v týchto situáciách: bolesti miernej až stredne silnej intenzity (napr. bolesť hlavy, zubov, menštruačné bolesti, reumatické bolesti a bolesť svalov).

Dávkovanie:

Pokiaľ lekár nepredpíše inak, dospelí a deti staršie ako 14 rokov majú užiť 1 mäkkú kapsulu s odstupom 4 - 6 hodín podľa potreby. V každom prípade sa za ktorékoľvek obdobie 24 hodín nesmie užiť viac ako 3 mäkké kapsuly (čo zodpovedá 75 mg draselnej soli diklofenaku).

Liek sa má užívať krátkodobo. Liečba má trvať 3 dni. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, pacient sa má poradiť s lekárom.

Mäkké kapsuly sa majú prehltnúť celé a zapiť vodou. 
Miera absorpcie diklofenaku sa znižuje, keď sa liek užíva s jedlom. Preto sa odporúča neužívať mäkké kapsuly počas jedla ani bezprostredne po ňom.

Upozornenie

Užívanie lieku sa neodporúča ženám, ktoré sa snažia otehotnieť. Liek sa nemá užívať počas 1. a 2. trimestra tehotenstva, ak to nie je jednoznačne nevyhnutné. V 3.trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný.
Liek sa nemá podávať počas dojčenia, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich účinkov na dieťa.

Neodporúča sa užívať liek u detí a dospievajúcich mladších ako 14 rokov.

ŠUKL kód: C4973C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: