Clotrimazol AL 100 tbl vag 100 mg 1x6 ks

Kód: 17357
Neohodnotené
Značka: Stada
7,75 €
Tovar expedujeme do 1 - 7 dní
Môžeme doručiť do:
22.9.2021

Používa sa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida).

Balenie: 6 vaginálnych tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Vaginálna tableta Clotrimazol AL je širokospektrálne antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida). Okrem toho pôsobí proti infekciám pošvy spôsobenými grampozitívnymi mikróbmi (predovšetkým streptokokmi, stafylokokmi a Gardnerella vaginalis) a gramnegatívnymi mikróbmi (Bacteroides).

 

Clotrimazol AL používajte pri nasledovných príznakoch kandidózy:

-              výtok z pošvy podmienený infekciou

-              zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenením, zdurením a bolestivosťou pošvy).

 

Dávkovanie:

Liek je vhodný pre ženy a dievčatá od 12 rokov.

Clotrimazol AL 100 vaginálne tablety sú určené na šesťdňovú liečbu. Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, navštívte svojho lekára.

 

Ako používať Clotrimazol AL 100

Odporúčaná dávka je  1 vaginálna tableta, ktorá sa zavádza čo najhlbšie do vagíny každý večer pred spaním 6 po sebe nasledujúcich dní. Vaginálne tablety sa môžu použiť počas gravidity a majú sa zavádzať bez použitia aplikátora. Podrobný návod na použitie nájdete v písomnej informácii pre používateľku.

 

Upozornenia:

Počas používania lieku sa nemajú používať tampóny, spermicídy alebo iné vaginálne lieky ani vykonávať vaginálny výplach.

V prípade vaginálnej infekcie sa odporúča zdržať sa pohlavného styku. Klotrimazol môže znížiť účinnosť a bezpečnosť ochranných antikoncepčných prostriedkov na báze gumy (prezervatív, pesar). Tento účinok je dočasný a vyskytuje sa iba počas liečby.

 

V priebehu tehotenstva možno vykonať liečbu Clotrimazolom AL vaginálnymi tabletami, no tabletu je nutné zavádzať bez použitia aplikátora. Ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu klotrimazolu počas prvého trimestra gravidity.

Počas liečby klotrimazolom sa má dojčenie prerušiť.

Liečbu nie je vhodné začať tesne pred menštruáciou alebo v priebehu menštruácie.

Tento liek uchovávajte pri teplote do 30 °C.

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Liek Clotrimazol AL 200 nie je viazaný na lekársky predpis. Pred ich použitím si prečítajte príbalový leták alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: