Brumare 0,5mg/ml nosová roztoková aerodisperzia aer.nao.1 x 10 ml/5mg

Kód: 10818
Neohodnotené
Značka: BRUMARE
4,15 €
Tovar expedujeme do 1 - 7 dní
Môžeme doručiť do:
29.10.2021

Nosová roztoková aerodisperziasa sa používa na krátkodobú liečbu upchatého nosa u detí vo veku od 2 do 10 rokov.

Balenie: 20 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Liečivo v lieku je xylometazolín. Vyvoláva stiahnutie krvných ciev nosovej sliznice, a tým znižuje jej opuch, spôsobený rôznymi príčinami a uľahčuje dýchanie nosom.

Aplikuje sa 1 vstrek do každej nosovej dierky, avšak nie viac ako raz za každých 10-12 hodín. V prípade potreby je možné liek aplikovať maximálne 3x denne. Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť.
Maximálna dĺžka liečby je 5 dní. Ak po 3 dňoch liečby príznaky neustúpia alebo sa zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Liek je určený len na použitie do nosa. Pred prvou aplikáciou je potrebné streknúť niekoľkokrát do vzduchu, aby sa dosiahla rovnomerná dávka. Ak sa liek nepoužíval niekoľko dní, je potrebné aspoň jedno skúšobné streknutie do vzduchu, aby sa dosiahla potrebná dávka. Nosový sprej sa má aplikovať po vyfúkaní nosa a pacient má pri aplikácii sedieť. Fľaša musí byť pri aplikácii vo zvislej polohe. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou a po aplikácii sa musí pumpička opláchnuť.

Liek sa neodporúča u detí mladších ako 2 roky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: