Ibalgin Grip tablety 24x200/5mg

Kód: 6573
Neohodnotené
6,21 € –25 %
ibalgin grip 24 tbl
6,21 € –25 % 4,68 €
Tovar expedujeme do 1 - 7 dní
Môžeme doručiť do:
29.10.2021

Liek, ktorý zmierňuje príznaky chrípky a prechladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, hrdla, svalov a kĺbov. EXSPIRÁCIA 8/2020

Balenie: 24 tabliet

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje liečivá ibuprofén a fenylefríniumchlorid, ktoré účinne zmierňujú príznaky chrípky a prechladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolestivých dutín, bolesti hrdla a bolesti svalov a kĺbov. Navyše pomáha pri nádche, uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny, a tým uľahčuje dýchanie.

Liek sa má použiť iba v prípade, ak je pacient nachladnutý alebo má chrípku sprevádzanú upchatým nosom. Ak nemá upchatý nos, mal by uprednostniť jednozložkový liek, ktorý obsahuje iba ibuprofén.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: 2 tablety každých 8 hodín. Odstup medzi dvoma dávkami má byť najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 6 tabliet.

Liek je určený len na krátkodobé podávanie. Najnižšia účinná dávka má byť použitá počas čo najkratšej doby potrebnej na zmiernenie príznakov.
Dospelí sa majú poradiť s lekárom ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo, ak je liek potrebné podávať viac ako 3-5 dní. Ak je u detí od 12 rokov potrebné tento liek podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, môžu sa užívať s jedlom alebo bez jedla. Užitie s jedlom alebo krátko po jedle, môže nástup účinku oneskoriť. Ak sa však užívajú s jedlom, zlepšuje to znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť gastrointestinálnych problémov. Tablety sa prehĺtajú vcelku a zapíjajú sa s dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa nemá liek podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Užívanie lieku počas dojčenia je potrebné konzultovať s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je určený deťom do 12 rokov.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkom srdcovom, obličkovom alebo pečeňovom zlyhaní.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s cukrovkou.
U pacientov trpiacich bronchiálnou astmou, alergickým ochorením alebo s týmito ochoreniami v anamnéze, môže dôjsť k vyvolaniu bronchospazmu.
Starostlivé zváženie je nevyhnutné urobiť i pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre kardiovaskulárne ochorenia (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, fajčenie).
Zvýšená pozornosť je potrebná po veľkých chirurgických zákrokoch.
Je potrebné skontrolovať, či prípravky obsahujúce sympatomimetiká nie sú súčasne podávané niekoľkými cestami, t.j. orálne a lokálne (nosové, ušné a očné prípravky).
Pacienti majú byť poučení, aby neviedli vozidlá ani neobsluhovali stroje ak zaznamenajú závraty.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: