IBOLEX 200 mg 20 tabliet

Kód: 18947
Neohodnotené
5,16 €
Tovar expedujeme do 1 - 7 dní
Môžeme doručiť do:
23.9.2021

Ibolex sa používa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rôzneho pôvodu u dospelých.

Balenie: 20 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Dexibuprofén, liečivo v Ibolexe, patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Lieky typu NSAID, ako napr. dexibuprofén, sa používajú na tlmenie bolestí a zápalu. Pôsobia tak, že znižujú množstvo prostaglandínov (látok, ktoré majú vplyv na zápal a bolesť), ktoré si telo vytvára.

Použitie:

Ibolex sa používa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rôzneho pôvodu u dospelých, ako je:

 • muskuloskeletálna bolesť (bolesť svalov, kĺbov, šliach a kostí), napr. bolesť chrbta,
 • bolesť zubného pôvodu, bolesť po vytrhnutí zubov,
 • menštruačná bolesť, 
 • bolesť hlavy,
 • bolesti pri nachladnutí a chrípke (napr. bolesť hlavy a končatín).

Ak sa do 4 dní v prípade bolesti a do 3 dní v prípade horúčky nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Lieková forma

200-miligramové, biele, okrúhle tablety s deliacou ryhou na jednej strane. 

Účinná látky

 • Liečivo je dexibuprofén. Každá filmom obalená tableta obsahuje 200 mg dexibuprofénu.
 • Ďalšie zložky sú:
  Tableta: hypromelóza, mikrokryštalická celulóza, vápenatá soľ karmelózy, koloidný bezvodý oxid kremičitý, mastenec.
  Filmový obal: hypromelóza, oxid titaničitý (E171), triacetín, mastenec, makrogol 6000.

Užívanie: 

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Ibolex by ste mali zapiť pohárom vody alebo inej tekutiny. Ibolex účinkuje rýchlejšie, keď ho užijete bez jedla. Užívanie v kombinácii s jedlom sa odporúča kvôli tomu, že tak môžete predísť žalúdočným problémom, najmä ak ho užívate dlhodobo.

Úvodná dávka je jedna tableta Ibolexu 200 mg (200 mg dexibuprofénu) a ďalšia jedna tableta vždy po 6-8 hodinách podľa potreby. Medzi jednotlivými dávkami dodržte časový odstup minimálne 6 hodín a bez konzultácie s lekárom neprekročte dennú dávku 3 tablety Ibolexu (600 mg dexibuprofénu).

Ak vám lekár odporučil znížiť dávku: Tableta sa dá vďaka deliacej ryhe (pozri časť „Ako Ibolex 200 mg filmom obalené tablety vyzerá“) rozdeliť na dve rovnaké dávky. Tabletu rozlomíte tak, že ju položíte na tvrdú podložku a stlačíte ju nadol dvomi ukazovákmi alebo dvomi palcami.

Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas  najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie príznakov. Ak máte infekciu, bezodkladne sa obráťte na  lekára, pokiaľ príznaky (napríklad horúčka a bolesť) pretrvávajú alebo sa zhoršujú. (pozri časť 2).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek alebo pečene

U pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť. Kontaktujte svojho lekára.

Použitie u detí a dospievajúcich

Keďže s užívaním Ibolexu u detí a dospievajúcich nie sú dostatočné skúsenosti, Ibolex nemajú užívať deti a dospievajúci mladší ako 18 rokov.

Starší pacienti

U starších pacientov je dávkovanie ako u dospelých, je však potrebná zvýšená opatrnosť (pozri časť „Upozornenia a opatrenia“).

Dĺžka liečby

Ak je u dospelého nutné užívať tento liek dlhšie než 4 dni (v prípade horúčky dlhšie než 3 dni), resp. ak dôjde k zhoršeniu príznakov, obráťte sa na lekára.

Ak máte pocit, že účinky tabliet Ibolexu sú príliš silné, resp. príliš slabé, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

Dodatočné parametre

Kategória: Tablety
ŠUKL: 4315D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: