Milí zákazníci, objednávky, ktoré sme prijali postupne vybavíme a aj vrátime peniaze, ktoré nebude možné expedovať. Od 13.1.2023 objednávky prijímať nebudeme až do odvolanie za dôvodu náhleho ochorenia.

ASTAMEGIN, 30 kapsúl

Kód: 25445
8 hodnotení
Značka: ARTLIFE
27 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
2.2.2023

AstaMegin je špecializovaný biologicky aktívny lipofilný komplex určený na ochranu a obnovu bunkových štruktúr, na zvýšenie regeneračného potenciálu buniek.

Balenie: 30 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplex obsahuje aktívne zložky, ktoré majú afinitu k bunkovým membránam a ich štruktúrnym zložkám rôznych tkanív. Komplex zaisťuje stabilitu bunkových membrán a zvyšuje odolnosť bunky voči škodlivým faktorom (oxidačný stres, infekcie vrátane vírusových, zápaly, agresívne faktory prostredia, dlhodobé užívanie liekov atď.), ktoré vedú k bunkovej apoptóze alebo nekróze tkanív. Komplex obsahuje vysoko účinné látky v racionálnych dávkach, ktoré poskytujú požadované spektrum účinku, účinnosť a bezpečnosť produktu.
Ak sa užíva každý deň, AstaMegin zaisťuje odolnosť tela voči rôznym rizikovým faktorom, ktoré poškodzujú bunkové štruktúry.Kombináciou troch účinných zložiek v zložení:  Omega 3 PREMIUM 360 mg EPA / 240 mg DHA, polyprenoly a astaxantín má AstaMegin synergický účinok, ktorý zvyšuje účinok zložiek pri ich kombinovanom použití.

ASTAMEGIN obsahuje: 

PUFA (Omega-3)  Jednou z hlavných funkcií PUFA je účasť na syntéze špeciálnych látok v tele – prostaglandínov. Prostaglandíny sa často nazývajú tkanivové hormóny. I vo veľmi malom množstve sú schopné preukázať výrazný biologický účinok a regulovať životne dôležité procesy organizmu. Pri dostatočnom príjme PUFA sa syntetizujú tie skupiny prostaglandínov, ktoré znižujú viskozitu krvi, zmierňujú bolesť, pomáhajú znižovať zápalové reakcie, znižujú cievny tonus, pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu, krvný tlak, t.j. umožniť telu, aby bolo v zdravom stave. PUFA pomáhajú zlepšovať štruktúru pokožky a vlasov, priaznivo ovplyvňujú alergické stavy, psoriázu, ekzémy. PUFA sú nevyhnutné pre normálny vývoj mozgu, centrálneho nervového systému a zraku.

Astaxantín. Vďaka svojej špeciálnej chemickej štruktúre je astaxantín jedným z karotenoidov – xantofylov, ktoré sú antioxidantmi jedinečnej sily. Astaxantín navyše nielen neutralizuje voľné radikály, ale tiež zvyšuje svoju účinnosť interakciou s inými antioxidantmi, ako sú napríklad vitamíny C a E. Vďaka svojej jedinečnej štruktúre astaxantín chráni bunkové membrány všetkých orgánov. Molekuly astaxantínu majú jedinečnú schopnosť prebývať vo vnútri aj mimo bilipidovej membrány. To poskytuje ďalšiu všestrannú ochranu buniek.

Zaujímavosť: Astaxantín sa získava z mikrorias Haematococcus Pluvialis, ktoré sa pestujú v sladkovodných útvaroch. 

Astaxantín:

 • 550-krát silnejší ako vitamín E (a-tokoferol);
 • 40-krát silnejší ako betakarotén
 • 17 krát silnejší ako extrakt z hroznových jadier
 • inhibuje expresiu génov NF (inhibuje zápalové procesy) – účinné protizápalové činidlo
 • inhibuje procesy deštrukcie DNA (8-OHdG)
 • vynikajúco chráni lipidové peroxidázy
 • zvyšuje imunitnú odpoveď

Polyprenoly. 

Polyprenoly sú rastlinným analógom transportného lipidu, dolicholu. Dolicholy sa nachádzajú vo vnútri fosfolipidovej dvojvrstvy bunkovej membrány a určujú jej tekutosť, stabilitu a priepustnosť. Polyprenoly aktívne ovplyvňujú metabolizmus fosfolipidov (dolicholfosfátový cyklus) v membránach, čím spúšťajú kaskádu reakcií na obnovu a regeneráciu buniek v poškodených tkanivách. Užitočné látky sa začnú absorbovať aktívnejšie, zvyšuje sa vylučovanie toxínov na bunkovej úrovni. Dolicholy sú tiež nevyhnutné pri syntéze glykoproteínov, ako sú membránové glykokonjugáty, receptory, hormóny, imunoglobulíny atď. Dolichol fosfátový cyklus (DPC) je nevyhnutným metabolickým článkom v procesoch regenerácie, diferenciácie a proliferácie buniek.

V prípade mnohých chorôb vyskytujúcich sa pri poškodení bunkových membrán sa zvyšuje stiahnutie dolicholu z tela a vytvára sa jeho nedostatok. Polyprenoly, ktoré nahradzujú chýbajúci dolichol, prispievajú k udržaniu imunitného stavu bunky, zaisťujú obnovu, stabilitu membrán, ako aj syntézu bielkovinových molekúl.

Komplexné výhody ASTAMEGINU:

 •  AstaMegin nemá na trhu obdoby
 •  Vysoké dávky v 1 kapsule výrazne urýchľujú proces hojenia
 •  Výsledok na bunkovej úrovni
 •  Viaczložkové zloženie prvkov jedinečných v sile určuje vysokú účinnosť lieku
 •  Správne zvolená kombinácia a optimálne pomery zložiek kompozície poskytujú komplexný účinok a synergiu 

Indikácie pre použitie:

 – zvýšiť prirodzený imunitný stav obrany tela pred sezónnymi vírusovými infekciami;

– pri komplexnej liečbe toxických a vírusových lézií;

– ako prostriedok na prevenciu cytokínových búrok pri vírusových ochoreniach (najmä pri COVID-19);

– chrániť a obnovovať bunkové membrány v dôsledku vystavenia voľným radikálom;

– zotaviť sa z ťažkých bakteriálnych a vírusových infekcií;

– ako základný kurz terapie zvýšeného fyzického a emočného stresu.

– optimalizovať prácu všetkých systémov tela.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 kapsula – 1 x denne s jedlom. Kapsulu prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly užívajte po dobu 1-3 mesiacov, podľa potreby užívanie môžete opakovať. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Obsah aktívnych látok 1  kapsula Odporúčaná denná dávka (%)
Rybí olej (omega 3 mastné kyseliny) 1108,8 mg Nie je stanovená
          z toho eikozapentaénová kyselina EPA 360 mg Nie je stanovená
          z toho dokozahexaénová kyselina DHA 240 mg Nie je stanovená
Polyprenoly 10 mg Nie je stanovená
Astaxantín 2 mg Nie je stanovená

 

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

sibirvital

siro

Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora Astamegin 3.11.2021 11:13
pomohol mi pri zotavení po chrípke, kašel zmizol aj únava ( ešte som užívala aj Pulmoklinz)
Odpovedať